Otázky a odpovede

1Ako sa stanem opatrovateľkou?
Veľmi radi Vás privítame v našej agentúre na adrese: Staničná 4336/45A, Piešťany, kde sa spolu porozprávame o Vašich predstavách a zároveň schopnostiach a skúsenostiach. Práca opatrovateľky je poslaním, ak ste ju ešte nevykonávali, pomôžeme Vám zistiť či je toto povolanie vhodné aj pre Vás.
2Ako dobre musím vedieť nemecky?
Úroveň ovládania nemčiny dokážeme zistiť spoločne. Hovoríme o dorozumievacej úrovni, teda mali by ste byť schopní porozumieť požiadavkám klienta, vyjadriť sa tak, aby ste boli aj vy zrozumiteľní, či dokázať zavolať prvú pomoc.
3Musím dochádzať Vašou dopravou?
Naša agentúra nemá viazanú dopravu. Znamená to, že Vám dopravu vieme zabezpečiť, ak však preferujete vlastný spôsob dochádzania, máte možnosť využiť vlastnú dopravu.
4Môžem opatrovať aj keď nevládzem dvíhať klienta?
Naša agentúra zabezpečuje starostlivosť pre starých a chorých klientov. To znamená, že mobilizácia (polohovanie, umiestňovanie na vozík, atď.) je dennou súčasťou tohto povolania. Každý opatrovateľ si preto musí zvážiť svoje vlastné fyzické možnosti, aby sa vopred predišlo situáciám, ktoré by mohli mať zdravotné následky.
5Keď som v rodine nespokojná, ako to riešite?
S každým záujemcom vedieme individuálny dialóg. Už pri ňom sa vždy snažíme o to, aby sme našli zhodu medzi skúsenosťami a schopnosťami opatrovateľa a potrebami a očakávaniami klienta. Keby sa predsa v rodine vyskytli akékoľvek komplikácie, sme tu vždy pre našich opatrovateľov, aby sme im poskytli okamžitú pomoc a podporu.
6Budem si môcť vybrať rodinu, do ktorej pôjdem opatrovať?
Každý opatrovateľ má, samozrejme, nejaké preferencie. Tie sa snažíme naplniť, avšak nie vždy máme možnosť umiestniť do rodín podľa očakávaní opatrovateľov. Našich klientov nemôžeme selektovať. Všetci sú to starí a chorí ľudia a my sa im snažíme ľudsky a s láskou pomáhať. Či už našu pomoc potrebujú v regiónoch, ktoré sú od Slovenska vzdialenejšie, alebo vyžadujú opateru vo dne aj v noci, cez pracovné dni ale aj sviatky, mobilní či nevládni, všetkým sa snažíme zaistiť dôstojnú a profesionálnu pomoc.

POMÔŽTE NÁM NEUSTÁLE ZLEPŠOVAŤ
NAŠE SLUŽBY POMOCOU ANONYMNEJ ANKETY

Registrácia